SÓL to źródło sodu - pierwiastka niezbędnego do życia. Jest podstawową przyprawą w naszych domach. Można powiedzieć że sól jest kluczem do dobrego smaku, zapachu i wyglądu większości potraw. Posiada własności konserwujące, w naturalny sposób zapewnia trwałość przetworom domowym. Posiada też szereg zastosowań pozakulinarnych, wykorzystywanych w każdym gospodarstwie.

Produkty → KUCHNIA I GOTOWANIE

Sól spożywcza jako przyprawa ma istotny wpływ na smak, zapach i wygląd większości potraw. Zapewnia również trwałość żywności pełniąc funkcję naturalnego konserwantu . Dla zakładów produkujących żywość polecamy sól spożywczą warzoną oraz sól spożywczą kamienną. Oba rodzaje soli znajdują zastosowane w piekarnictwie , masarnictwie, mleczarstwie, przemyśle tłuszczowym, przetwórstwie warzyw i owoców oraz przyprawach . Dobór rodzaju soli spożywczej zależy od indywidualnych potrzeb producentów żywności Czytaj więcej

Sól warzona jest solą drobną, jednorodną o śnieżnobiałym kolorze. Otrzymuje się ją w procesie parowania i krystalizowania solanki. Sól warzona w procesie produkcji zostaje oczyszczona z większości mikroelementów naturalnie znajdujących się w pokładach solnych. Jej zaletą jest brak osadu po rozpuszczeniu w wodzie.

Sól kamienna jest solą naturalną zawierająca wiele cennych mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka . Wydobycie soli prowadzone jest tradycyjną metodą górniczą . Dalej sól jest poddawana obróbce mechanicznej, czyli kruszeniu i mieleniu, a następnie sortowaniu. Dzięki zastosowanej metodzie uzyskujemy sól w szerokiej gamie uziarnienia zarówno drobnoziarnistą jak i gruboziarnistą . Polecamy również peklosól – mieszankę soli z azotynem sodu, która stosowana jest w przemyśle mięsnym, a służy do peklowania mięsa . Peklosól w skuteczny sposób wpływa na barwę , bogaty smak i aromatyczny zapach peklowanych wyrobów. Co najważniejsze, wydłuża trwałość mięsa i produktów mięsnych . Każda z tych soli może, na życzenie klienta, zawierać jod (jodanu potasu).

Produkty → PRODUKCJA ŻYWNOŚCI

Sól paszowa jest jednym z ważniejszych dodatków do produkcji pasz dla zwierząt hodowlanych. Znajduje również zastosowanie przy dokarmianiu zwierząt leśnych. Sól jako źródło sodu i chloru wpływa na równowagę jonową płynów ustrojowych zwierząt. Uzupełnianie niedoborów tych pierwiastków wpływa pozytywnie na ich organizmy. Sól paszowa chroni zwierzęta przed odwodnieniem jak i nadmiernym nabieraniem wody.

Czytaj więcej

Intensywna produkcja zwierzęca powoduje zwiększenie zapotrzebowania organizmu zwierząt w składniki mineralne , których nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć w paszach w odpowiednich ilościach . Zaleca się więc dla ich uzupełnienia stosować lizawki solne zawierające sól paszową. Lizawki mimo swojej niskiej ceny są nie ocenionym źródłem sodu i chloru dla zwierząt. Umożliwiają im ich intuicyjne pobieranie w zależności od potrzeb zwierząt. Kompozycja mikroelementów zarówno w soli paszowej, jak i lizawkach jest doskonałym uzupełnieniem diety zwierząt hodowlanych i leśnych. Ponadto sól pastewna wraz z minerałami wpływa pozytywnie na mleczność zwierząt, co bez wątpienia jest jej dodatkową korzyścią. Cena soli paszowej jest bardzo niska dlatego biorąc pod uwagę wszystkie korzyści płynące z jej podawania, zdecydowanie warto wzbogacać nią pokarm zwierząt.


Nasza sól spełnia wszystkie niezbędne normy i wymogi, kontrolujemy jej skład laboratoryjnie aby oferować produkt możliwie jak najwyższej jakości.

Produkty → ŻYWIENIE ZWIERZĄT

SÓL DROGOWA do zimowego utrzymania dróg , placów i chodników. Sól drogowa jest zalecana jako środek do rozmrażania i zwalczania śliskości zimowych. Skutecznie rozpuszcza śnieg i lód na drogach, przed garażami, na chodnikach, parkingach i itp. Jest to specjalna sól gruboziarnista dzięki czemu wolniej się rozpuszcza i dłużej działa.
Oferta zimowa wzbogacona jest gotowymi mieszankami do zwalczania śliskości zimowych oraz akcesoriami zimowymi typu: łopaty i pojemniki do soli. Sól posiada pozytywną opinie Instytutu Dróg i Mostów.

Produkty → SÓL DROGOWA

Sól i tabletki solne służą do regeneracji urządzeń zmiękczających wodę. Są prostą receptą na utrzymanie wszystkich instrumentów instalacji w świetnym stanie, co dla użytkownika jest gwarancją wieloletniej bezproblemowej eksploatacji. Woda w większości ujęć w Polsce charakteryzuje się wysoką zawartością związków wapnia i magnezu (twardością). Twardość wody powoduje zbędne zużycie środków zmiękczających, a także powstawanie kamienia kotłowego, który zmniejsza wydajność procesu grzewczego i znacznie zwiększa zużycie paliwa.

Czytaj więcej

Zmiękczanie wody polega na usunięciu z wody składników powodujących jej twardość. Proces ten zachodzi w wymiennikach jonowych. Gdy zdolność jonowymienna złoża zostanie wyczerpana poddawane jest ono procesowi regeneracji za pomocą solanki. Zmiękczanie jest zazwyczaj jednym z zjawisk zachodzących w stacji uzdatniania wody do celów spożywczych, grzewczych, chłodniczych oraz innych procesów technologicznych.

Charakterystyka urządzeń uzdatniających wodę wymaga stosowania soli do stacji uzdatniania wody, w momencie gdy wymienniki jonów zostają wyeksploatowane, sól do zmiękczania wody regeneruje je i przywraca do pełnej wydajności.

Wyeliminowanie osadzania się kamienia w instalacjach wodnych wszelkiego zastosowania znacznie wpływa na ich wydajność oraz żywotność.

Oferowana przez nas sól do uzdatniania wody spełnia wszystkie normy i wymagania producentów instalacji zmiękczających i uzdatniających wodę. Ponadto nasza sól do zmiękczania wody wolna jest od jakichkolwiek zanieczyszczeń, które mogłyby uszkodzić podzespoły  zmiękczaczy i uzdatniaczy.

Dysponowanie miękką wodą wpływa zatem korzystnie na wielu płaszczyznach począwszy od ochrony naszych instalacji wodnych, skończywszy na tak prozaicznych rzeczach jak brak kamienia osadzającego się na wyposażeniu domowym mającym kontakt z wodą.

Produkty → UZDATNIANIE WODY

Wraz z wytwarzaniem nowych produktów rozwija się wachlarz branż, w których znajduje zastosowanie sól . Niewiele jest zakładów produkcyjnych które nie kupują soli . Na uwagę zasługuje przemysł chemiczny i kosmetyczny oraz farmaceutyczny . Sól jest składnikiem proszku do prania, płynu do mycia naczyń i innych detergentów. Jest używana również do produkcji kosmetyków. Dobór rodzaju soli zależy od indywidualnych potrzeb producentów.
Czytaj więcej

Sól przemysłowa


Obecny rozwój przemysłu wykazuje coraz wyższe zapotrzebowanie na sól, okazuje się że znajdujemy ją w znakomitej większości wyrobów. Wraz z wytwarzaniem nowych produktów rozwija się wachlarz branż, w których znajduje zastosowanie sól przemysłowa . Niewiele jest zakładów produkcyjnych które nie kupują soli przemysłowej. Na uwagę zasługuje przemysł chemiczny i kosmetyczny oraz farmaceutyczny. Sól jest składnikiem proszku do prania, płynu do mycia naczyń i innych detergentów. Jest używana również do produkcji kosmetyków. Dobór rodzaju soli przemysłowej zależy od indywidualnych potrzeb producentów.

Sól warzona jest solą drobną, jednorodną o śnieżnobiałym kolorze. Otrzymuje się ją w procesie parowania i krystalizowania solanki. Sól warzona w procesie produkcji zostaje oczyszczona z większości mikroelementów naturalnie znajdujących się w pokładach solnych. Jej zaletą jest brak osadu po rozpuszczeniu we wodzie. Sól kamienna jest solą naturalną zawierająca wiele cennych pierwiastków chemicznych. Wydobycie soli prowadzone jest tradycyjną metodą górniczą . Dalej sól jest poddawana obróbce mechanicznej, czyli kruszeniu i mieleniu, a następnie sortowaniu. Dzięki zastosowanej metodzie uzyskujemy sól w szerokiej gamie uziarnienia zarówno drobnoziarnistą jak i gruboziarnistą

Produkty → POZOSTAŁY PRZEMYSŁ